فهرست مطالب این مقاله

فرش سجاده تشریفاتی ( فرش سجاده ای غیر محرابی ) طرح کاشیکاری – سجاده فرش کاشان

فهرست مطالب این مقاله

فرش سجاده تشریفاتی ( سجاده فرش غیرمحرابی ) طرح کاشیکاری

فرش سجاده تشریفاتی طرح کاشیکاری از جمله طرح‌های بدون محراب می‌باشد. همانطور که عکس این نمونه فرش سجاده ی غیر محرابی ( سجاده نماز ) را در ادامه ملاحظه خواهید کرد، در آن علاوه بر گل و بوته از اشکال هندسی که معمولا در آثار کاشیکاری دیده می‌شود، استفاده شده است.

این طرح شباهت بسیاری به فرش مسجد طرح پردیس ترنج دارد و در مقایسه با این طرح، از زمینه‌ی شلوغ‌تری برخوردار است. در بین فرش‌های غیر محرابی، فرش تشریفات مسجد طرح افشان نیز دارای زمینه‌ی شلوغی می‌باشد.

از حاشیه‌ی این فرش سجاده تشریفاتی که با ظرافت تمام طراحی گردیده، می‌توان به عنوان جای مهر نمازگزاران استفاده کرد. فرش سجاده ای طرح کاشیکاری با طرح یکدست خود از جمله فرش‌های تشریفاتی محبوب در بین فرش های مسجدی غیر محرابی به حساب می‌آید. این سجاده فرش پس از نصب، نمایی زیبا و روحانی را به مسجد و نمازخانه‌ی شما می‌بخشد. این طرح از جمله طرح‌های نوآور فرش سجاده ی ثریا کویر کاشان محسوب می‌شود.

دیگر طرح‌های فرش سجاده ای ثریا کویر کاشان را نیز ملاحظه بفرمایید.

رنگ بندی‌های فرش سجاده تشریفاتی طرح کاشیکاری

شرکت سجاده فرش ثریا کویر کاشان این طرح از فرش مسجدی غیر محرابی را در 6 رنگ مختلف تولید می‌کند که شما می‌توانید با توجه به معماری نمازخانه و یا مسجد خود و همچنین با در نظر گرفتن فضای داخلی محل مورد نظرتان نظیر دیوار، سقف، نور و …، رنگ متناسب را انتخاب نمایید.

فرش سجاده تشریفاتی ( فرش غیر محرابی ) طرح کاشیکاری رنگ سبز یشمی

فرش مسجد تشریفاتی ( فرش غیر محرابی ) طرح کاشیکاری رنگ آبی فیروزه ای

سجاده فرش تشریفاتی ( فرش غیر محرابی ) طرح کاشیکاری رنگ قرمز زرشکی

فرش تشریفاتی ( سجاده فرش غیر محرابی ) طرح کاشیکاری رنگ سرمه ای

فرش سجاده تشریفاتی ( فرش غیر محرابی ) طرح کاشیکاری رنگ کرم

فرش تشریفاتی ( فرش مسجد غیر محرابی ) طرح کاشیکاری رنگ گردویی

کیفیت و ابعاد فرش سجاده ای – قیمت فرش سجاده ی تشریفاتی طرح کاشیکاری

شرکت فرش سجاده ای ثریا کویر کاشان مفتخر است با استفاده از الیاف مرغوب و درجه یک که از سوی آزمایشگاه‌های معتبر نساجی تایید می‌گردد، فرشی مناسب و زیبنده برای مساجد و نمازخانه ها و دیگر اماکن روحانی تولید کند:

کیفیت نخ فرش سجاده تشریفاتی طرح کاشیکاری:

نخ به کار رفته در فرش غیر محرابی طرح کاشیکاری صد در صد اکریلیک (Acrylic) و هیت ست شده (Heat Set) است که این ویژگی به معنای بدون پرز بودن فرش نمازگزاران می‌باشد.

دستگاه‌های بافت فرش تشریفاتی طرح کاشیکاری:

قابل ذکر است که بافت فرش های سجاده ای یا مسجدی ثریا کویر کاشان با استفاده از بروزترین ماشین‌آلات بافندگی در صنعت نساجی و با تکنولوژی بافت واندویل، تکسیما و شونهر آلمان صورت می‌گیرد؛ به طوریکه سجاده فرش طرح کاشیکاری شبیه به فرش های دستباف به نظر می‌رسد.

شانه و رنج تراکمی فرش سجاده ی غیر محرابی طرح کاشیکاری:

فرش سجاده ی غیر محرابی طرح کاشیکاری در تراکم‌های 800، 1000، 1200، 2100، 2250 و به صورت 440 شانه، 500 شانه و 700 شانه تولید می‌شود که درجه‌ی کیفی هر یک را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید. باید این را هم در نظر بگیرید که با توجه به پاخور بالای فرش مساجد و نمازخانه ها از خرید فرش های با تراکم پایین جدا خودداری کنید.

ابعاد فرش سجاده ای و قیمت فرش تشریفاتی مسجد طرح کاشیکاری:

ابعاد فرش سجاده ای برای هر رول فرش مسجدی دارای عرض ثابت 125 سانتی متر (یک متر و بیست و پنج سانتی متر) و طول دلخواه (طول آزاد) می‌باشد.

از آنجاییکه از کاشان به عنوان بزرگترین تولید کننده ی فرش سجاده و همچنین پایتخت فرش ماشینی یاد می‌شود و با توجه به اینکه شما فرش مسجدی را مستقیما از کارخانه ی سجاده فرش ثریا کویر کاشان خریداری می‌کنید، بدون واسطه و با پایین‌ترین قیمت فرش سجاده تشریفاتی طرح کاشیکاری در اختیار شما قرار می‌گیرد. با توجه به شانه، رنج تراکمی و دیگر موارد، برای مطلع شدن از قیمت روز سجاده فرش طرح کاشیکاری به صفحه‌ی قیمت فرش سجاده ای مراجعه کنید. همچنین ما می‌توانیم نوع بافت، وزن، جنس و میزان نخ خاب را با توجه به بودجه‌ی پیشنهادی شما تطبیق دهیم.

با ما در تماس باشید، ما دوست داریم صدای شما را بشنویم.

ردیف شانه تراکم جنس نخ درجه کیفی
1440800نخ درصددارB
2500800صددرصد اکریلیکB+
 35001000صددرصد اکریلیکA
45001200صددرصد اکریلیکA
57002100صددرصد اکریلیکA+
67002250صددرصد اکریلیکA++

نمونه مسجد شبیه سازی شده با فرش تشریفاتی طرح کاشیکاری

در اینجا یک نمونه‌ی شبیه سازی شده از فرش تشریفاتی مسجد با طرح کاشیکاری را می‌توانید مشاهده کنید. شما هم می‌توانید عکس مسجد، نمازخانه و یا مکان متبرکه‌ی مورد نظر خود را جهت مفروش شدن برای ما ارسال کنید تا با فرش غیر محرابی طرح کاشیکاری و رنگ مورد نظر شما آن را شبیه سازی کنیم؛ جهت آگاهی از نحوه‌ی گرفتن عکس و ارسال آن برای ما، به انتهای برگه‌ی سجاده فرش اجرا شده در مساجد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *