فهرست مطالب این مقاله

فرش مسجد تشریفاتی ( سجاده فرش ) طرح مکی – فرش سجاده ای مساجد

فهرست مطالب این مقاله

فرش مسجد تشریفاتی ( فرش سجاده ای ) طرح مکی

فرش مسجد تشریفاتی طرح مکی از جمله طرح‌های غیر محرابی محسوب می‌شود. طراحی این نمونه فرش مسجدی که در ادامه ملاحظه خواهید کرد، از نقوش شمسه الگو گرفته شده است.

طراحی این فرش تا حدودی شبیه به سجاده فرش تشریفاتی شمسه (1) و سجاده فرش تشریفاتی شمسه (2) می‌باشد اما طرح‌های به کار رفته در حاشیه‌های این فرش های تشریفاتی با یکدیگر متفاوت می‌باشد. لازم به ذکر است که از حاشیه‌ی این فرش مسجدی به عنوان جای مهر نمازگزاران استفاده می‌شود.

فرش سجاده ای طرح مکی پس از نصب، نمایی یکدست و زیبا را برای مسجد و نمازخانه ی شما به ارمغان می‌آورد. این فرش جزء فرش های تشریفاتی دوست داشتنی مساجد قلمداد می‌شود.

همچنین شما می‌توانید از سایر طرح‌های سجاده فرش ثریا کویر کاشان نیز دیدن فرمایید.

رنگ بندی‌های فرش مسجد تشریفاتی طرح مکی

شرکت سجاده فرش ثریا کویر کاشان این طرح از فرش مسجد بدون محراب را در 5 رنگ متنوع تولید می‌کند که شما می‌توانید با توجه به معماری نمازخانه و یا مسجد خود و همچنین با در نظر گرفتن فضای داخلی محل مورد نظرتان نظیر دیوار، سقف، نور و …، رنگ متناسب را انتخاب نمایید.

فرش تشریفاتی مسجدی ( سجاده نماز ) طرح مکی رنگ آبی فیروزه ای

فرش سجاده ای تشریفاتی ( سجاده فرش مسجدی ) طرح مکی رنگ سبز یشمی

سجاده فرش غیر محرابی ( فرش تشریفاتی ) طرح مکی رنگ قرمز زرشکی

فرش مسجد تشریفاتی ( فرش سجاده ای ) طرح مکی رنگ سورمه ای

فرش سجاده ی تشریفاتی ( فرش مسجدی ) طرح مکی رنگ گردویی

کیفیت و ابعاد سجاده فرش – قیمت فرش مسجد تشریفاتی طرح مکی

شرکت سجاده فرش ثریا کویر کاشان مفتخر است با استفاده از الیاف مرغوب و درجه یک که از سوی آزمایشگاه‌های معتبر نساجی تایید می‌گردد، فرشی مناسب و زیبنده برای مساجد و نمازخانه ها و دیگر اماکن متبرکه تولید کند:

کیفیت نخ سجاده فرش تشریفاتی طرح مکی:

نخ به کار رفته در این طرح صد در صد اکریلیک (Acrylic) و هیت ست شده (Heat Set) است که این ویژگی به معنای بدون پرز بودن فرش برای نمازگزاران می‌باشد.

دستگاه‌های بافت فرش تشریفاتی طرح مکی:

بافت فرش های مسجدی ثریا کویر کاشان با استفاده از بروزترین ماشین‌آلات بافندگی در صنعت نساجی و با تکنولوژی بافت واندویل، تکسیما و شونهر آلمان صورت می‌گیرد؛ به طوریکه فرش سجاده ای طرح مکی شبیه به فرش های دستباف به نظر می‌رسد.

شانه و رنج تراکمی:

فرش سجاده ی غیر محرابی طرح مکی در تراکم‌های 800، 1000، 1200، 2100، 2250 و به صورت 440 شانه، 500 شانه و 700 شانه تولید می‌شود که درجه‌ی کیفی هر یک را در جدول زیر می‌توانید مشاهده کنید. باید این را هم در نظر بگیرید که با توجه به پاخور بالای فرش مساجد و نمازخانه ها از خرید فرش های با تراکم پایین پرهیز کنید.

ابعاد سجاده فرش و قیمت فرش مسجد تشریفاتی طرح مکی:

ابعاد فرش سجاده ای برای هر رول فرش مسجدی دارای عرض ثابت 125 سانتی متر (یک متر و بیست و پنج سانتی متر) و طول دلخواه (طول آزاد) می‌باشد.

از آنجاییکه از کاشان به عنوان بزرگترین تولید کننده‌ی فرش های سجاده و همچنین پایتخت فرش ماشینی ایران یاد می‌شود و با توجه به اینکه شما سجاده فرش را مستقیما از کارخانه ی سجاده فرش ثریا کویر کاشان خریداری می‌کنید، بدون واسطه و با پایین‌ترین قیمت فرش تشریفاتی طرح مکی در اختیار شما قرار می‌گیرد. با توجه به شانه، رنج تراکمی و دیگر موارد، برای مطلع شدن از قیمت روز این فرش تشریفاتی به صفحه‌ی قیمت فرش سجاده ای مراجعه کنید. همچنین ما می‌توانیم نوع بافت، وزن، جنس و میزان نخ خاب را با توجه به بودجه‌ی پیشنهادی شما تطبیق دهیم.

با ما در تماس باشید، ما دوست داریم صدای شما را بشنویم.

ردیف شانه تراکم جنس نخ درجه کیفی
1440800نخ درصددارB
2500800صددرصد اکریلیکB+
 35001000صددرصد اکریلیکA
45001200صددرصد اکریلیکA
57002100صددرصد اکریلیکA+
67002250صددرصد اکریلیکA++

نمونه نمازخانه ی شبیه سازی شده با فرش مسجد تشریفاتی طرح مکی

در اینجا یک نمونه‌ی شبیه سازی شده از فرش مسجدی تشریفاتی با طرح مکی را می‌توانید مشاهده کنید. شما هم می‌توانید عکس مسجد، نمازخانه و یا مکان متبرکه‌ی مورد نظر خود را جهت مفروش شدن برای ما ارسال کنید تا با این فرش سجاده ای بدون محراب و رنگ مورد نظر شما آن را شبیه سازی کنیم؛ جهت آگاهی از نحوه‌ی گرفتن عکس و ارسال آن برای ما، به انتهای برگه‌ی سجاده فرش اجرا شده در مساجد مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *